Robert Kvarnström pobjeđuje na Baselli 2012

Robert Kvarnström osvojio je pobjedu u Basella utrka 2012. Švedski vozač koji je ove sezone debitirao s brendom Beta dominirao je događajem od početka do kraja. Utrka koju su obilježile niske temperature i prašina ponovno je zabilježila masovno sudjelovanje s više od 1.000 registriranih među svim kategorijama.

Iza Roberta, završio je na drugoj poziciji, a nekoliko sekundi kasnije i vozač Sherca Jordan curvalle dok je plin plin, Jordi Figueras, zauzeo treće mjesto. Tijekom testa, prilično ozloglašeni napuštanja kao što su Melchor Faja ili Aarón Bernárdez, te problemi za druge poznate kao Ivan cervantes, što je bilo kobno i na kraju je moralo praćeno 55 pozicija završiti na petom mjestu.

Podij Basella 2012

Ramon Falguera (Sherco) je prevagnuo u kategoriji Stariji, a slijede Eduard Ullastres (Gas Gas) i Toni Romero (Suzuki), dok je u kategoriji Junior, prve pozicije postolja zauzeli su domaći piloti Kluba Sip Sport, Gerard esteve (Sherco) i Benet Gómez (TM).

Nakon glavnog testa, kategorija Prijatelji, u kojem je nametnuta Xavier Castey (Gas Gas), a slijede Miquel Boet (KTM) i Ramon Codina (HM). Laia sanz je ispao fatalan i također se veličanstveno vratio na peto mjesto, prevladavši u kategoriji Žena ispred Laia Manté (Yamaha) i Humi Palau (KTM).

Elitna klasifikacija: * 1. Robert Kvarnström, 2h45: 55.017 * 2. Jordan Curvalle, +37.296 * 3. Jordi Figueras, 1: 38.377 * 4. Fabien Planet, 2: 21.258 * 5. Iván Cervantes, 0.634