Mini Speed European u Zueri s jasnom talijanskom dominacijom

Prošlog vikenda test Europsko prvenstvo u mini brzini. Događaj se održao u Zuera International Circuit a španjolsko sudjelovanje iznosilo je ukupno 21 pilota i iako su glavninu pobjeda odnijeli talijanski sudionici, naši su postigli nekoliko zapaženih rezultata.

Od šest kategorija koje su se natjecale, u pet Talijana su se popeli na vrh. Čak su i u utrci Senior Open 50 postolje u potpunosti zauzeli tamošnji trkači, a prvi Španjolac Javier Salmerón bio je na petom mjestu.

Ostatak izvanredne izvedbe Španjolaca bile su druge pozicije Daniel Holgado u kategoriji Junior A, José J. Garcia u Junior B i Daniel Gallego u Senior Open 40. Álvaro Díaz i Jeremy Alcoba zauzeli su treće mjesto u Junior A i MiniGP-u.

Hoće li ovo biti smjena generacija Što će se uskoro igrati gdje se talijanski piloti vraćaju u sam vrh međunarodnih natjecanja?