Sadržaj:

Toprak Razgatlioglu ponavlja u Donington Parku i postaje svjetski lider nakon pada Jonathana Rea

Svjetsko prvenstvo u superbikeu već je bilo zanimljivo, ali sada se usijalo. Toprak Razgatlioglu također je pobijedio u drugoj dugoj utrci u Donington Parku nakon dvoboja s Jonathanom Reom koji je završio padom prvaka. Neobična pogreška koja govori do krajnjih granica da ga Razgatlioglu dovodi do krajnjih granica.

Turčin je novi svjetski lider s dva boda prednosti u odnosu na Reu. Spasio je vikend koji je počeo lošim plasmanom, a sada je vodeći u kategoriji. Puna zabava za Yamahu zahvaljujući drugoplasiranom Garrettu Gerloffu, dok BMW M 1000 RR napušta Donington Park s tri podija.

BMW M 1000 RR debitira na Superbike podiju i trostruki

Van Der Mark Donington Park Sbk 2021

U utrci Superpole nije bilo Razgatliogluovog čuda. Turčin nije startao tako dobro kao u subotu, pa se mogao vratiti tek na šestu poziciju Rea je pobijedila sama, osjećajući samo pritisak Alexa Lowesa sve dok nije pao. Prvo postolje, i dva puta, za BMW M 1000 RR u Superbike Svjetskom prvenstvu.

Na startu druge utrke Rea je zadržala prvu poziciju, ali Razgatliogluov je start opet bio impresivan sve dok nije zauzeo drugo mjesto. Iako je agresivni Tom Sykes pružao ruku svom intimnom neprijatelju sukobivši se s Yamahom u prvih nekoliko zavoja. No Rea nije iskoristila priliku da otvori preveliku rupu.

Baptistička Velika Britanija Sbk 2021

Zapravo opet Razgatlioglu je bio brži od Ree, a u četvrtom krugu je ubacio bicikl u njega biti prilično agresivan. Turčin je došao brzim tempom, spreman za prekid utrke, a sada je bilo zanimljivo vidjeti kakav je stav zauzeo prvak koji je u subotu riskirao i više puta bio blizu pada.

Scott Redding se sve više približavao Garrettu Gerloffu i Sykesu koji su se borili za postolje, dok Rea nije ispuštala Razgatlioglua. Baš suprotno, četrnaest krugova od kraja vratio je vodstvo u čudnom manevru nakon male Turčine pogreške. Bitka između dvoje podnositelja zahtjeva obećavala je da će biti duga.

Redding Donington Park Sbk 2021

Ali onda je uslijedio kazališni udarac utrke i možda Svjetskog kupa. Pad Jonathana Ree, koji se gurao predaleko. Razgatlioglu je bio sam u poziciji da postane svjetski lider. Rea se ponovno priključila utrci, ali na posljednjoj poziciji i daleko od bodova.

U borbi za postolje Gerloff je bio drugi, spreman završiti jedan-dva za Yamahu, dok je Sykes bio na trećem mjestu, spreman ovog vikenda dodati treće postolje BMW-a M 1000 RR. Samo Redding je nastojao spasiti Ducati vikend sustizanjem Sykesa.

Područje Velike Britanije Sbk 2021

Redding je već bio pola sekunde iza Sykesa, iako pod velikim rizikom. Iza, Álvaro Bautista bio je jedanaesti, a Tito Rabat četrnaesti i Isaac Viñales bez bodova. Redding je uhodio Sykesa, ali bio je predaleko kako ga dobiti. BMW M 1000 dostiže svoje treće postolje dana.

Pobjeda Topraka Razgatlioglua, druga za vikend, oboje u dugim utrkama, koje ga ostavljaju kao svjetski lider. Gerloff je završio dvojku za Yamahu, a na kraju je treća pozicija pobjedničkog postolja pripala Sykesu. Bautista je uspio samo deseti, a Tito Rabat je dodao dva boda.